ViaCAD a SharkCAD

ViaCAD12

Funkcie PodporaGalériaEshopPodpora

Verzia pre Windows i MAC OS.

 Program je dodávaný so slovenským jazykový prostredím.

Porovnanie jednotlivých verzií nájdete v sekcii Porovnanie ViaCAD a SharkCAD.

Riešenie ViaCAD prináša intuitívne 2D/3D CAD navrhovanie s bezkonkurenčným pomerom cena/výkon. Potrebujete navrhovať strojárske výrobky, nábytok, šperky, spotrebný tovar alebo aj niečo iné? Ak áno, ViaCAD poskytuje prostredie, ktoré sa zameriava na dizajn, nie na softvér. Inovatívne a jednoduché používateľské rozhranie umožňuje voľne pracovať v 3D prostredí. Spolu s mocnými nástrojmi, radami, tipmi a online pomocníkom môže aj nováčik projektovať rýchlo a zvládnuť tento program. ViaCAD používa integrované 2D a 3D nástroje pre projektovanie 2D, 3D Povrchov, Pevných Telies, ako i NURBS a Mesh. Novinkou je SubDelenie Mesh. S pridanou technológiou SubDelenie môžete rýchlo vytvoriť model voľných tvarov a poslať ho napr. do 3D tlačiarne.


Všetky spôsoby modelovania v kombinácii s prehľadným stromom tvorby vytvárajú predpoklady pre rýchle aplikovanie zmien a zaručujú krátku dobu tvorby a editácie prototypu. Ak k tomu pridáme generovanie v 2D výkresovej dokumentácie z 3D modelu, rezy, detaily a kusovník, výslednicou v tejto cenovej kategórii je bezkonkurenčne ViaCAD Pro 12 SK. A to v slovenskom jazykovom prostredí.


3D Solid Modeling - modelovanie pevných telies

ViaCAD Pro obsahuje presné funkcie pre navrhovanie pevných telies, ktoré možno rozdeliť do nasledujúcich skupín:

 • modelovanie primitív,
 • konštrukcia Telies z kriviek,
 • priama editácia,
 • Booleovské operácie,
 • úpravy Telies.

ViaCAD Solid


Fotorealistické zobrazenie

Skvelú vizualizáciu prototypu dosiahnete vo ViaCAD Pro vďaka intuitívnym rendrovacím nástrojom a širokej palete materiálov. Integrovný jeaj export do KeyShot. Kvalitný výstup určite osloví aj Vašich zákazníkov pri prezentácii produktov.


Metóda modelovania MESH SubDelenie:

Najnovšia verzia ViaCAD Pro v10 bola obohatená o technológiu delenia, prostredníctvom ktorej užívateľ objaví nový svet 3D modelovania. S jednoduchými tvarmi (Primitives) a nástrojmi v programe je každý schopný rýchlo dostať veľmi zaujímavé, ale aj komplikované tvary.

Viacad Mesh


Generovanie 2D z 3D

Tvorba 2D technickej dokumentácie je súčasťou programu ViaCAD. Je založená na generovaní z 3D modelu, alebo klasickým 2D kreslením. Samozrejmosťou sú nárys, bokorys, pôdorys či rezy a detaily. Generovanie kusovníku je v tejto cenovej hladine software naozaj nevídané. Tak to je ViaCAD Pro v 12.

Viacad generovanie 2D


Stolárske spoje dreva

Nová verzia ViaCAD Pro 12 obsahuje funkcie pre tvorbu drevospojov:

 • polodrážka,
 • drážka (dlab),
 • spoj na pokos,
 • ozuby (rybiny),
 • spoj na pero a drážku,
 • zahĺbenie
 • tvarovanie hrany

Stolárske spoje

ViaCAD drevarske funkcie


Zdieľanie dát

Zdieľanie dát s inými CADmi je prednosťou ViaCAD Pro. Samozrejmosťou je spolupráca s formátom AutoCAD® DWG 2020 či Adobe Illustrator®. ViaCAD Pro používa jadro ACIS, ktoré vám umožní pracovať s dátami SAT, IGES, STEP a DXF / DWG, SketchUp 2019. Navyše, ViaCAD Pro umožňuje importovať dáta OBJ, STL, VRML...

Import 3dsImport STL

Export IGSExport STL


Porovnanie jednotlivých verzií nájdete v sekcii Porovnanie ViaCAD a SharkCAD.


Funkcie PodporaGalériaEshopPodpora