Alibre Design - parametrický 3D modelár

Funkcie Stiahnuť NávodyGalériaEshopPopora

Alibre Design


Alibre Design je produktom americkej společnosti Alibre, LLC a obsahuje všetky základné nástroje pre 3D modelovanie a tvorbu výkresov, kusovníkov. Program sa vyznačuje svojou prehľadnosťou, jednoduchosťou, intuitivnym ovládaním a samozrejme priaznivou cenou. Alibre Design je ľahko ovládateľný nízkonákladový 3D CAD parametrický modelár.

MODULY 3D CAD programu ALIBRE DESIGN

Možete vytvoriť 3D model, vložiť ho do zostavy, vygenerovať 2D výkres dielca, či zostavy a vytlačiť kusovník, či 3D PDF súbor. Samozrejme s verziou Expert môžete vytvárať plechové dielce s rozvinom, či fotorealistické výstupy s modulom Keyshot® (v cene verzie Alibre Expert)

3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov


3D modelovanie dielcov a zostáv

3D modelovanie

3D modelovanie mechanických systémov je kľúčovou vlastnosťou Alibre Design. Vytvárajte komplexné diely od začiatku alebo pomocou existujúcich alebo importovaných častí. Poskladajte ich spolu do zostavy, aby ste vytvorili konečný produkt a zhodnotili fyzické a pohybové charakteristiky. Premente svoj nápad na prototyp veľmi rýchlo. Alibre Design ponúka bohatú sadu nástrojov pre 3D CAD modelovanie, rýchlu tvorbu komplexnej geometrie. Všetko, čo urobíte, je okamžite editovateľné, čo umožňuje rýchle zmeny.

Učenie sa pomocou prehľadných Tipov

Nájdite jednoduchý prístup k informáciám o nástrojoch Alibre Design, ktoré sa zobrazia pri umiestení kurzora nad ľubovoľnú ikonu.

Alibre tipy


Plne parametrický design

Všetko v Alibre Design je parametricky orientované podľa zadaných rozmerov. Okrem presnosti je obrovskou výhodou parametrického modelovania fakt, že môžete jednoducho zmeniť návrh jednoduchou zmenou rozmerov. Môžete tiež použiť vstavaný editor rovníc na nastavenie zložitých vzťahov alebo import dát z programu Excel na riadenie návrhu.

Alibre Design - parametrické modelovanie


Zložité komplexné tvary s jednoduchosťou

Vytvorte 3D dielce akejkoľvek zložitosti s pokročilými modelovacími nástrojmi. Vlastnosti Alibre Design sú určené pre návrh mechanických systémov. Lopované časti umožňujú dosiahnuť viac organických tvarov a prechodov.

Alibre Desing návrh


3D návrh zostáv

Drag and drop tvorba zostavy

Ak chcete spojiť diely do mechanického systému, jednoducho ťahajte súčasti do iných častí pomocou inteligentného zakliesnenia. Správne obmedzenia sa automaticky uplatňujú a môžete ich upravovať počas operácie. Keď skončíte, zostava sa bude pohybovať ako v skutočnom svate.

Zostava 3D

Alobre zostava


Rozložené pohľady

Vytvorte rozložené pohľady pomocou nástroja s automatickým rozpadom alebo ručne rozložte zostavu. Publikujte rozložené pohľady do 2D výkresu alebo do animovaného 3D PDF, aby ste mohli skladať alebo či demontovať krok za krokom.

Rozpad modelu

Alibre Design rozložený pohľad

Editácia a vytváranie dielcov v kontexte

Z vnútra zostavy môžete vytvárať nové diely alebo upravovať existujúce časti pomocou iných častí ako referencie. Použitie techniky známej ako dizajn zhora nadol môže urýchliť proces návrhu tým, že vytvorí diely na pozadí existujúcej zostavy.

Alibre Design - editácia v mieste


Vytvorte komplexné zostavy

Alibre Design dokáže zvládnuť veľké a zložité mechanické systémy s mnohými stovkami dielov. Nie je však určený pre zostavy s tisíckami dielov.

Alibre - komplexné zostavy


Analyzujte svoj návrh

Pomocou nástrojov, ako je detekcia kolízií, môžete rýchlo nájsť problémy a opraviť ich pred prvým prototypom. Môžete tiež zistiť fyzkálne vlastnosti vášho modelu, ako napríklad jeho hmotnosť, či skontrolovať model v rezovom pohľade.

3D analýza

Nástroje modelovania

3D funkcie


Nástroje pre prácu s povrchmi


Nástroje pre prácu so sieťami

Alibre sieť


Vyskúšajte 30-denné plne funkčné demo Alibre Design Expert: stiahnuť ViaCAD


3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov


2D kreslenie - generovanie 2D dokumentácie z modelu

3D modelovanie

Presná 2D dokumentácia je základom efektívnej výroby. Alibre Design ponúka vysoko prispôsobiteľnú a rozsiahlu sadu nástrojov, ktorá zaisťuje, že váš zámer konštrukcie sa prenáša správne.
Robustné a prispôsobiteľné dokumentačné nástroje vám umožňujú rýchlo komunikovať zámer návrhu. S 10 typmi zobrazenia a desiatkami doplnkových nástrojov na vyplnenie volieb je jenoduché a efektívne vytvoriť profesionálnu výrobnú dokumentáciu, ktorá spĺňa technické i vizuálne požiadavky vašej organizácie, klienta alebo dodávateľa. 

Alibre 2D výkres


Presná a aktuálna 2D dokumentácia

2D dokumentácia sa aktualizuje automaticky pri vykonávaní zmien v 3D modeli, čím sa zabezpečí, že vaša dokumentácia bude vždy aktuálna. Kóty, rezy, detaily, prerušený detail, to všetko je samozrejmosť.

Rez

Alibre tipy


Kusovníky, tabuľky, popisy

Generovaný kusovník, automatické číslovanie pozícií, ktoré sa prenášajú do kusovníku, rozložené pohľady s popismi výpisu materiálov. Tieňované pohľady prinášajú farbu dizajnu do dokumentu a uľahčujú pochopenie i pre netechnikov (napr. montážne návody).

Pozície Alibre


Kontextové menu na kurzore

Ušetríte čas a uistite sa, či je vaša konštrukcia je správna, s reálnymi náhľadmi vašich úprav. Kliknutím na väčšinu druhov objektov v prostredí 2D vám budú poskytnuté príslušné možnosti priamo pri vašom kurzore.

Tolerancie Alibre

Vyskúšajte 30-denné plne funkčné demo Alibre Design Expert: stiahnuť ViaCAD


3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov


Plechové dielce

3D modelovanie

Výkonný a ekonomický modul Plechové dielce poskytuje obrovské možnosti využitia pri návrhu výrobkov. Alibre Design má špeciálny modu s nástrojmi vyvinutými pre tento proces návrhu.

Nástroje pre plechy

Všetky plechové nástroje sa nachádzajú v špeciálnom module pre plech Alibre Design a prinášajú všetko, čo potrebujete, na jedno miesto.

Alibre plech


Ťahané príruby

Vytvorte zložité prechodové časti pomocou sprievodcu Ťahané príruby. Obdĺžnikovo-obdĺžnikové, obdĺžnikovo-kruhové a oválne-oválne.
Jednoducho definujte parametre, rozmery a dielec je namodelovaný v priebehu okamihu.

Alibre tipy


Rozvinuté pohľady

Vytvorte okamžite rozvinuté pohľady jedným kliknutím. Počas procesu návrhu môžete tiež odblokovať a pretláčať ohyby a posielať ploché tvary do 2D výkresu pre výstup do výroby.

Rozvin plechu


Prevod telesa na plechový dielec

Alibre Design dokáže konvertovať klasický dielec na plech. Niekedy je jednoduchšie získať základný tvar plechového dielca pomocou nástrojov pre klasické 3D modelovanie v Alibre. Inokedy môžete mať importovaný diel bez histórie návrhu. V obidvoch prípadoch môžete využiť nástroj pre konverziu na plech v Alibre Design. Vyberte, v ktorých častiach modelu by mali byť ohyby a prerezania sa automaticky vygeneruje plechový dielec.

Konvertovanie na plech

Vyskúšajte 30-denné plne funkčné demo Alibre Design Expert: stiahnuť ViaCAD


3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov


Fotorealistické vizualizácie

3D render

Alibre Design Expert prichádza s technológiou spoločnosti Keyshot® - v súčasnosti jedno z najjednoduchšie a najkvalitnejších riešení na vykresľovanie produktov. Jednoduché prevody vašich modelov do modulu Keyshot® uľahčujú vytváranie brožúr, predajných materiálov a obrázkov na webových stránkach. Môžete tiež preskúmať možnosti materiálu a farieb pri návrhu digitálneho prototypu.

Keyshot® pre Alibre

Alibre Design Expert je dodávaný so samostatným renderovacím nástrojom s názvom Keyshot® for Alibre Design v cene.

 • Nie je potrebná žiadna drahá grafická karta - Keyshot používa všetky jadrá počítačového procesora.

Buď exportujte natívny súbor .BIP typu Keyshot, alebo pomocou tlačidla Rendrovanie spustite reláciu live-link s funkciou Keyshot. Kedykoľvek vykonáte zmeny v 3D modeli v programe Alibre Design, môžete stlačiť tlačidlo Rendrovanie tak, aby ste model automaticky aktualizovali bez potreby opätovne znovu priradiť materiály. Upozornenie: Táto verzia programu Keyshot môže otvárať iba súbory BIP generované z Alibre Design.

Alibre render


Obrovská knižnica materiálov drag-and-drop

Keyshot je dodávaný s viac ako 640 fotorealistickými materiálmi, ktoré môžete presunúť priamo do vášho modelu. Kategórie zahŕňajú textil a kožu, drahokamy, sklo, svetlá, kvapaliny, kovy, odliatky, farby, plasty, kameň, drevo a niekoľko špecializovaných kategórií. Môžete ľahko upravovať každý materiál, meniť rôzne nastavenia a farebné možnosti, aby ste získali perfektný vzhľad. Alibre textury


Render v reálnom čase

Váš návrh je vždy vykresľovaný pomocou softvéru Keyshot v reálnom časeZnamená to, že máte pocit, ako model bude vždy vidieť, namiesto toho, aby ste museli čakať na dokončenie renderovania. To vám umožní veľmi interaktívne pracovať so svojim návrhom a rýchlo preskúmať rôzne možnosti. Čím dlhšie necháte render bez akýchkoľvek zmien, tým kvalitnejsí bude výstup. 

3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov

Práca s sieťovými objektami (Mesh)

Práca so sieťami

Dáta vo formáte Mesh môžu pochádzať z 3D skenovania, alebo z iných zdrojov. Alibre Design uľahčuje začlenenie údajov zo siete do vašich pracovných tokov modelovania, ktoré umožňujú importovať, odkazovať, vytvárať a konvertovať dáta zo sieťe do pevného modelovacieho prostredia.

Importovanie sieťových modelov Mesh do Alibre

Alibre Design podporuje import OBJ, STL, 3DS, PLY a WRLSieť môžete importovať do ľubovoľného 3D pracovného priestoru. Import siete Alibre Design nie je nástroj na všeobecné čistenie ôk siete. Importovaná sieť by mala byť vyčistená už pred importom, ak máte v pláne konverziu na pevné teleso (Solid).. "Čistá" sieť zvyčajne znamená, že hustota ôk je primeraná, oko je "vodotesné", neexistujú duplicitné vrcholy atď. Mnohé nástroje tretích strán poskytujú nástroje na vyčistenie ôk. Konverzná operácia je veľmi citlivá na povahu oka a v dôsledku toho nemusí fungovať pri každom Mesh objekte.


Alibre Design - sieť


Použite Siete ako referencie pre modelovanie nového návrhu

Každá sieť môže byť importovaná ako referencia, aj keď ju nemožno premeniť na pevné teleso. Použitie siete ako referencie vám umožňuje predstaviť si, ako model bude interagovať so skutočným svetom. Vaša sieť môže byť čokoľvek, napríklad sken stroja, časti tela alebo priestoru. Môžete tiež vykonať booleovské operácie na pevných telesách so sieťami, čo vám umožní "vytlačiť" geometriu siete na pevný model.

Alibre Desing import siete

Prichytávanie k sieti

V čiastočnom pracovnom priestore, keď vstúpite do režimu Skicovanie, automaticky sa dostanete do zobrazenia rezu v rovine náčrtu. Prístup k prierezu siete je možné získať kliknutím na obrázky náčrtu. V tomto pracovnom procese môžete vytvoriť priečne rezy siete v náčrtoch a potom vykonať pravidelné modelovacie operácie na nich, aby ste znovu vytvorili dielec.

Alibre sieť


3D modelovanie2D výkresyPlechové dielceVizualizácieUprava sietíZdieľanie súborov

Export/Import

Import/Export

V dnešnej dobe je dôležoté zdieľanie súborou medzi rôznymi CAD riešeniami. Alibre ponúka nasledovné:

Import formátov (všetky verzie)

 • STEP
 • IGES (3D)
 • SAT
 • 3DM (Rhino3D®)
 • DWG (2D)
 • DXF (2D)
 • BMP, GIF, TIF, PNG, JPG
 • STL, OBJ, PLY, 3DS, WRL

 

Export formátov (všetky verzie)

Import Alibre

 • STEP
 • IGES (3D)
 • SAT
 • DWG (2D)
 • DXF (2D)
 • BIP
 • EMF
 • 3D PDF
 • STL

 

Import formátov (iba verzia Expert)*

 • Autodesk Inventor ®
 • Pro/ENGINEER/Creo ®
 • SolidEdge ®
 • CATIA ®
 • Parasolid
 • SolidWorks ®

Export formátov (iba verzia Expert)*

 • SolidWorks ®
 • Parasolid

*importuje / exportuje modely napr. SolidWorks®, ale bez stromu histórie - iba geometriu. Nie všetky verzie sú vo všetkých formátoch podporované. 

Funkcie Stiahnuť GalériaGalériaEshopPopora