IDEA 14 CZ - CAD program pre architektov

IDEA je výkonný nástroj pre architektonické navrhovanie stavieb, ktorý uspokojí všetky potreby návrhu od vytvorenia modelu stavby, po renderovanie, virtuálnu prechádzku a export výkresov. Ide o moderný BIM (Building Information Modeling) nástroj, postavený na jadre 4M IntelliCAD a je tak ľahko ovládateľný pre všetkých užívateľov iných CAD programov. 
IDEA - program pro architekty
 
BIM štruktúra programu IDEA ponúka inteligentné modelovanie a vysokú presnosť návrhu v spojení s virtuálnym 3D modelom stavby. Všetky stavebné prvky sú inteligentnými objektami, ktoré možno ľubovolne nastaviť, vďaka množnstvu voliteľných parametrov a algoritmov. IDEA tak ponúka kompletné modelovacie prostredie so zrozumiteľným užívateľským prostredím. Architektonické navrhovanie je doplnené fotorealizmom, plynulým 3D/4D prechádzaním a ďalšími funkciami (výpis materiálov, topografická komponenta, atď.) 

 

Architektonická syntéza & návrh v programe IDEA 
IDEA obsahuje všetky funkcie potrebné pre rýchle vymodelovanie základného modelu stavby, ako je rovnobežné vedenie stien, orez, predlžovanie, spájanie a rozpájanie, kopírovanie, zrkadlenie stien, atď. Jednoducho sa umiestňujú rôzne druhy otvorov (okná, dvere, niky, atď.) Funkcie ako rýchla editácia vlastností cez pravé tlačítko myši, alebo rozšírené úchopy stavebných prvkov, urýchľujú proces návrhu. Zobrazenie prevádzaných úprav na modely v reálnom čase umožňuje maximálne sústredenie na samotný návrh a odpadá tak časovo náročné prevádzanie medzi 2D a 3D. 


Parametrické prvky stavby 
IDEA považuje všetky stavebné prvky, ako sú stropné dosky, schodiská, strechy, zábradlia, štíty, rampy a pod..., za inteligentné objekty logicky prepojené s ostatnými, takže sa môžu automaticky aktualizovať a prispôsobovať akýmkoľvek úpravám. Každý prvok má vlastné parametre, ktoré môžu byť v ľubovolnej fáze upravené. Okrem jednotlivých prvkov sú k dispozícii tiež zložité modelovacie algoritmy pre schodiská, strechy a ďalšie. 


 
V programe IDEA môžu užívatelia modelovať prakticky bez akýchkoľvek obmedzení v pôdoryse, axonometrii alebo v ortogonálnych pohľadoch, rezoch a v perspektíve, takže je možné sledovať, čo zmeny v rôznych pohľadoch znamenajú. Vďaka inteligentnej štruktúre programu pracuje IDEA efektívne s dôležitými prvkami návrhu a konštrukcie, ako je výpis materiálov, topografické funkcie, alebo integrácia s ďalšími aplikáciami v balíku 4M (STRAD & STEEL pre statické navrhovanie, FINE pre technické zariadenie budov - HVAC, Electrical, Sanitary atd.) Všetky využívají rovnaký štandardný 4M BIM model (4M-BIM súbor). 


Knižnice
IDEA obsahuje veľké množstvo objektov a symbolov zoskupených do knižníc a podknižníc (napr. Nábytok obývací, jedálenský, kuchynský, kancelársky, zeleň...), ktoré sú pripravené k okamžitému použitiu v 2D i 3D forme. Všetky knižničné objekty môžu byť naviac upravované a organizované pomocou Dynamického správcu knižnice. 


Rendering
Súčasťou IDEA je tiež PhotoIDEA, flexibilný nástroj pre tvorbu fotorealistických scén. PhotoIDEA využívá bohatú knižnicu materiálov s textúrami (mramor, drevo, kmeň, koberce atď.), ktoré možno vhodne zvoliť a v prípade potreby upraviť. Skutočnosť, že atribúty v programe IDEA už obsahujú informácie o materiáli objektov, zjednodušuje a urýchľuje celý proces. Rozmiestnenie svetelných zdrojov, výber pozadia a mnoho ďalších možností je možné nakonfigurovať, užívateľsky rýchlym a príjemným spôsobom, v skupine príkazov "PhotoIDEA". 

Virtuální realita
WalkIDEA je modul pre virtuálnu realitu programu IDEA, ktorý veľmi jednoduchým spôsobom generuje scenáre prechádzania modelom. Ľubovoľná virtuálna prechádzka môže byť uložená vo formáte avi. Okrem jednoduchej prechádzky sú k dispozícii ďalšie vizuálne efekty, ako stúpanie po schodoch, otváranie dverí pri prechode... Zaujímavá je aj možnosť 4D stereoskopickej reality s použitím stereo okuliarov. 

 

 

V prípade otázok volajte alebo píšte:
mail: info@cadsystemy.sk
mobil: 0903532021
Pre nákup použite náš Eshop, alebo nás kontaktujte na vyššie uvedených kontaktoch.